33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Divadlo S+H Hurvínkův popletený víkend

Email Tisk PDF

25. 10. se 50 našich dětí a 2 paní vychovatelky zúčastnily výletu do Divadla Spejbla a Hurvínka.

Představení se jmenovalo „Hurvínkův popletený víkend.“ Hned od začátku jsme se všichni výborně bavili, neboť jsme byli svědky veselého příběhu, ve kterém pan Spejbl, Hurvínek, Mánička i paní Kateřina usilovně hledali dvě medvíďata, která se ztratila v cirkusu. Všechno nakonec dobře dopadlo a oba medvídky se podařilo najít a vrátit zpátky.

Během představení jsme zažili spoustu legračních příhod a všichni jsme domů odjížděli spokojení a veselí.

 

Školní kolo McDonalds CUpu

Email Tisk PDF

V pondělí, 15.10 2018, se naše školní hřiště proměnilo ve fotbalovou arénu. Sice nehrála plzeňská Viktorka, ale atmosféra byla úplně stejná. V poli se objevilo několik hvězdných týmů, zastoupených žáky prvního stupně naší školy. Děti běhaly po zelené trávě a řádně si užívaly zábavy ze hry a se vší parádou oslavovaly každý vstřelený gól do soupeřovy branky, jako „správný fotbalista“. I ti nejmladší měli možnost ukázat své fotbalové umění.

Hrálo se ve dvou kategoriích, mladší, 1. až 2. třídy a starší 3. až 4. ročníky. Vítězství si odnesli žáci z 2. B

pod vedením paní učitelky Reiningerové a chlapci a děvčata ze 4. A za přísného dohledu paní učitelky Pyškové. Ani ostatní nezůstali bez odměny. Každá třída obdržela za podaný výkon pohár a diplom. Všichni sklidili od přihlížejících fanoušků ohromující potlesk. Největší odměnou však byl pro všechny sportovní zážitek ze skvěle prožitého dopoledne. Za tento krásný den děkujeme paní vychovatelce Aleně Knězkové, která vše tak báječně zorganizovala.

 

 

Přebor v plavání ZŠ

Email Tisk PDF

Naše škola se ve čtvrtek 25. 10. 2018 zúčastnila sdruženého okresního a krajského kola v plavání ZŠ.

Z bazénu 1. ZŠ děti lovily jednu medaili za druhou. Všichni jsme odcházeli s úsměvem na tváři.

 

Výsledky závodů:

I.kat.: chlapci 1.místo; dívky 2.místo.

II.kat.: chlapci 3.místo; dívky 1.místo.

III.kat.: chlapci 1.místo; dívky 2.místo.

 

Všem plaváčkům děkujeme za vzornou a příkladnou reprezentaci školy.

 

 

Přespolní běh

Email Tisk PDF

Naši žáci se zúčastnili tradičních závodů v přespolním běhu. V Borském parku si za svůj srdnatý výkon vysloužily bronzové medaile holky z pátých tříd a kluci ze třetích i pátých tříd. O jeden stupínek lepší byli kluci ze sedmých tříd a jen těsně jim unikla účast v krajském kole. Mezi jednotlivci zaslouží velkou pochvalu Tomík Volf za druhé místo. Dále pak Filip Vetengl a Andriana Würknerová, kteří svůj závod dokonce vyhrály. Velkým plusem je účast i našich dětí z nesportovních tříd, které prokázaly bojovného ducha a za své výkony se určitě nemusí stydět.

 

Podzimní kemp 2018

Email Tisk PDF

Všichni přihlášení na kemp 30. 10. na 33. ZŠ jsou přijati.
Počítejte s tréninky venku na umělé trávě i v tělocvičně (oblečení, obuv) a s plaváním v bazénu (plavky, ručník, mýdlo).
Sportovní vybavení zajistí organizátoři.
S sebou plastovou láhev na pitný režim, polední jídlo a pití po celý den je zajištěno.

 

Plavecký bazén bazén uzavřen 29. - 30. 10. 2018

Email Tisk PDF

V pondělí 29. 10. 2018 a úterý 30. 10. 2018 bude plavecký bazén z provozních důvodů uzavřen. Plavání pro veřejnost zrušeno. Děkujeme za pochopení.

 

Atletický čtyřboj základních škol

Email Tisk PDF

Ve čtvrtek, dne 20. září 2018 se na moderním atletickém stadionu m. Plzně konaly atletické závody ZŠ. Akce byla určena pro žáky 8. - 9. tříd. Soutěžilo se v běhu na 60 m, dálce nebo výšce, míčku nebo kouli a 800 m nebo 1000 m. Soutěžila pětičlenná družstva chlapců a dívek. Po srdnatém boji se naši chlapci umístili na pěkném 4. místě/z 9 týmů a děvčata dosáhla na 8. místo/z 11. Mezi jednotlivci se nejlépe umístila Viktorka Hejnová (11. místo) a Matěj Albrecht (12. místo). Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří i pomocné četě z 8. A, která zajišťovala bezproblémový chod na jednotlivých sektorech.

 

Outdoorový kurz

Email Tisk PDF

Outdoorový kurz se konal v Jizerských horách. Vyzkoušeli jsme si hodně nových a zábavných věcí, jako jsou např. travní lyže, rafty, kajty, koloběžky a další.... Jede se vlakem a autobusem. Počasí bylo mrazivé a deštivé, ale taky svítilo sluníčko. Byly jsme ubytovaný na Penzionu Artur. Instruktoři byli hodný, srandovní a taky vždycky všechno stručně a srozumitelně vysvětlily. Kurz trval 4 dny. Kdybych mohla,tak bych tam jela ráda znova. Určitě doporučuji se tam jet podívat, je tam krásná příroda.

 

 

Centrum robotiky pořádá kroužky pro děti od 6 do 18 let.

Email Tisk PDF

Centrum robotiky je moderní volnočasové centrum zaměřené na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií. Již 5 let nabízí kroužky pro děti všeho věku. Konají se v odpoledních hodinách na adrese Cukrovarská 23 (v areálu bývalého depa PMDP, vedle Depa 2015). Výuka probíhá na nejmodernějším vybavení. Podle zaměření kroužku se děti věnují robotice, programování, grafice, 3D modelování, přírodním vědám a dalším tématům. V Centru robotiky si tak vybere opravdu každý. Cena kroužku je 1580 na celý školní rok.

-       Aktuálně nabízí Centrum robotiky kromě jiných tyto kroužky:

-       Technika pro každého

-       Elektronika a programování (CANSAT)

-       Fotografie a video

-       Grafika

-       Programování

-       Robotika pro nejmenší

-       GEEK club

-       Malý Pascal

-       Stavba závodního dronu a FPV létání pro SŠ

-       Lego roboti

Kompletní nabídku kroužků s dalšími informacemi najdete zde.

 

Začínáme pomáhat prvňáčkům

Email Tisk PDF

Tak a máme to tady! Konečně se setkáváme na začátku školního roku s novými prvňáčky. Naše první dojmy byly smíšené. Někteří z nás dokonce měli z tohoto setkání obavy. Tušili jsme však, že to bude velký zážitek a brali jsme vše velmi zodpovědně.

Netušili jsme, jací prvňáčci budou fajn kamarádi. Provedli jsme je po celé škole. Nejvíce byli nadšeni z plaveckého bazénu a sportování v tělocvičně. Dále je překvapilo, že máme dopravní hřiště.  Měli možnost si vyzkoušet i jízdu na koloběžce. No a nakonec, když kopali na bránu, žasli jsme, jací jsou to sportovci.

Dále měli prvňáčci možnost setkat se s učiteli a s vedením školy. Ve vestibulu si mohli zase prohlédnout vítězné poháry a nahlédnout i do galerie slavných osobností, které na naší škole studovaly.

I přestože jsme nevěděli, jaký úkol máme před sebou, vše jsme zvládli.

Těšíme se na další společná setkávání.

Terka a Vanessa z 9.C

 


Strana 1 z 36

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme

Statistika webu

Členové : 21
Obsah : 478
Odkazy : 6
Počet zobrazení článků : 3116090