33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Život školy

Francie – Trophée des Montagnes

Email Tisk PDF

Nejtěžší canicrossový závod v Evropě. Během 8 dní, 11 etap s nejvyšším převýšením 1200m a celkově uběhnuto 70km. Koná se ve Francii, poblíž městečka Grenobl, ve Francouzkých Alpách ve výšce 1400m.n.m – 1600m.n.m. Letošní TDM byla nejtěžší jak z pohledu delších etap tak i ze strany vyššího převýšení. To se odrazilo i na počtu odstoupeních závodníků, ze 139 doběhlo 113 běžců.

Hned v první etapě, nás čekala tvrdá zkouška natrénovanosti. Většina startů byla hromadných, po vlnách, v každé vlně 30 závodníků s odstupem 1 minuty a nebo byly řešeny intervalově po 30 sekundách.

Po prvním středisku, kde jsme odběhali nejtěžší 2 etapy jsme se přesunuli do městečka Vaujany. V následujích dvou etapách přichází první běžné běžecké problémy (černé nehty, pohmožděniny). V polovině závodu máme naběháno 40 km. Využívám možnosti střídání pejska a měním Lentilku za Snickerse, který nabírá energii do dalších etap.

Začínají docházet síly. Před sebou máme prémiový den , za kterým se skrývá 24 hodinovka se 3 etapy. Profil trati byl jasný, stoupání, stoupání v celkové míře 2000m .

Na vrcholu mám z lezení puchýře v dlaních, noha se mi boří do zbytku sněhu a v hlavě mám jediný cíl.

Připravujem se na poslední noční etapu (start od 21:30), v běhu už ani nevnímáme žádné křeče či bolesti a krátíme si každým krokem vytoužený cíl. Po dalším úspěšném dni se ráno probouzím s jediným snem, doběhnout celý tento extrémně těžký závod. Stojím na startu a nechávám se unášet vytím natěšených psů a pocitem, že nic krásnějšího neexistuje.... Po necelé hodině vzhlížím nahoru do sjezdovky a vidím ohromný koridor diváků a cíl. Zdoláváme poslední metry, za velkého povzbuzování. Dobíháme 2. v juniorech a celkově 14. Domů si přivážíme 4 cené kovy.


 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme

Statistika webu

Členové : 21
Obsah : 511
Odkazy : 6
Počet zobrazení článků : 5131389