33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Život školy

Výtvarné dílny Přimda

Email Tisk PDF

„Máme bezvadné děti,“ to bylo první, co jsem při návratu do školy po týdenním pobytu od paní učitelky Pechoušková a paní učitelky Junkové slyšela. Od dětí jsem dostala krásné dárky a moc mě potěšila slova uznání k jejich učitelkám.

 

Pondělní výstavou výrobků ve vestibulu 33. základní školy v Plzni na Skvrňanech pak skončily již tradiční výtvarné dílny pořádané ve spolupráci dětí a učitelů naší a 4. základní školy v Plzni. Při týdenním pobytu tentokrát na šumavské Přimdě vytvářely děti malá výtvarná díla, kterými se pochlubí svým spolužákům, učitelům a rodičům a které mohou i prakticky využít. Malované hrnky na kávu a čaj s barevnou lžičkou se jistě hodí každému obdarovanému, vkusně řešená barevná organtýnová šála se stane módním doplňkem dívčího i ženského oblečení stejně jako umně vyrobené letní náhrdelníky v kombinaci umělých korálků a barevných provázků. V létě využijí děvčata i chlapci vlastnoručně barvená a malovaná trika, tílka a haleny, na koupaliště půjdou s plátěnou batikovanou taškou. Čtvrteční odpoledne a večer na Přimdě věnovala dětem také vychovatelka školní družiny M. Valková, která s nimi vytvářela náhrdelníky, náramky a další ozdoby z umělých korálků, mašlí a provázků.

 

Celý týden dětem pršelo, a tak se mohly po celé dny plně věnovat výrobkům. Relaxaci si užily v bazénu nebo při ping-pongu. Všechny učitele přímo uchvátila radost z práce, s jakou děti každý den k činnostem nastupovaly. Příjemný a vstřícný personál hotelu a dobré jídlo určitě nemalou měrou přispěly k úspěšnému a spokojenému týdnu.

Děti a učitelé se poznali ve zcela jiných situacích, než jsou ty školní. Každý takový pobyt přispívá k utváření zdravého a příjemného klimatu školy, vytváření vzájemného přirozeného respektu každé osobnosti – žáka i učitele.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří jsou ochotni se dětem věnovat i ve svém volném čase, v době, kterou by mohli využít pro svoji relaxaci a svůj odpočinek, který si po své odpovědné a náročné práci určitě zaslouží.

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme

Statistika webu

Členové : 21
Obsah : 511
Odkazy : 6
Počet zobrazení článků : 5131396