Naše škola Život školy

Výtvarné dílny Přimda

„Máme bezvadné děti,“ to bylo první, co jsem při návratu do školy po týdenním pobytu od paní učitelky Pechoušková a paní učitelky Junkové slyšela. Od dětí jsem dostala krásné dárky a moc mě potěšila slova uznání k jejich učitelkám.

Pondělní výstavou výrobků ve vestibulu 33. základní školy v Plzni na Skvrňanech pak skončily již tradiční výtvarné dílny pořádané ve spolupráci dětí a učitelů naší a 4. základní školy v Plzni. Při týdenním pobytu tentokrát na šumavské Přimdě vytvářely děti malá výtvarná díla, kterými se pochlubí svým spolužákům, učitelům a rodičům a které mohou i prakticky využít. Malované hrnky na kávu a čaj s barevnou lžičkou se jistě hodí každému obdarovanému, vkusně řešená barevná organtýnová šála se stane módním doplňkem dívčího i ženského oblečení stejně jako umně vyrobené letní náhrdelníky v kombinaci umělých korálků a barevných provázků. V létě využijí děvčata i chlapci vlastnoručně barvená a malovaná trika, tílka a haleny, na koupaliště půjdou s plátěnou batikovanou taškou. Čtvrteční odpoledne a večer na Přimdě věnovala dětem také vychovatelka školní družiny M. Valková, která s nimi vytvářela náhrdelníky, náramky a další ozdoby z umělých korálků, mašlí a provázků.

Celý týden dětem pršelo, a tak se mohly po celé dny plně věnovat výrobkům. Relaxaci si užily v bazénu nebo při ping-pongu. Všechny učitele přímo uchvátila radost z práce, s jakou děti každý den k činnostem nastupovaly. Příjemný a vstřícný personál hotelu a dobré jídlo určitě nemalou měrou přispěly k úspěšnému a spokojenému týdnu.

Děti a učitelé se poznali ve zcela jiných situacích, než jsou ty školní. Každý takový pobyt přispívá k utváření zdravého a příjemného klimatu školy, vytváření vzájemného přirozeného respektu každé osobnosti – žáka i učitele.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří jsou ochotni se dětem věnovat i ve svém volném čase, v době, kterou by mohli využít pro svoji relaxaci a svůj odpočinek, který si po své odpovědné a náročné práci určitě zaslouží.

Statistika webu

Členové : 21