33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Život školy

Bolevecké putování přírodou

Email Tisk PDF

Minulý školní rok jsme zakončili zajímavou procházkou v okolí Kamenného rybníka. Díky mamince Adámka Pečeného a jeho dědečkovi jsme navštívili Arboretum Sofronka. Měli tam pro nás připravený výklad o stromech, které tam rostou. Nejdříve nás vylekal místní vlčák, který se choval jako správný pes a našeho pejska pořádně prohnal. Děti si mohly nasbírat šišky z borovic, které u nás ve volné přírodě nerostou .

Po prohlídce jsme se přesunuli ke Kameňáku, kde nás přepadl hlad a žízeň. Dědeček pro nás připravil drobné občerstvení. Jako správný myslivec měl lovecký nůž a baťoh se spoustou mysliveckých překvapení. Po svačině jsme se vydali směrem ke Kolomazné peci. Cestou jsme si říkali o správném chování v lese a pozorovali jsme přírodu. Také jsme si zkusili překonávat přírodní překážky. Byli jsme poučeni o chování v přírodní rezervaci.

U Kolomazné pece jsme poslouchali o její historii a všechno jsme prozkoumali. Také jsme udělali první společné fotky.

A nastal čas sběru borůvek. Všechny děti dostaly kelímky a začaly sbírat. Potom dostaly na ochucení pravý domácí včelí med. Všichni se olizovali, jak jim to chutnalo.

Na závěr jsme si mohli vlézt do vody na mělčinu a osvěžit si ušoupané nohy.

Vycházka s výkladem od opravdového myslivce se všem moc líbila. Moc děkujeme a těšíme se na další putování plzeňskou přírodou.

Tř.učitel 2.C

Šťastný Jindřich

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme

Statistika webu

Členové : 21
Obsah : 511
Odkazy : 6
Počet zobrazení článků : 5131393