33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Malý chodec

Email Tisk PDF

Dne 12.10.2010 nás navštívila 16. MŠ . Projekt, který jsme nazvali Malý chodec jsme rozdělili na několik  částí. V první teoretické části jsme děti upozornili na jistá nebezpečí, která na ně mohou v dnešním hustém silničním provozu číhat.  Do druhé části jsme zařadili návštěvu  dopravního hřiště naší školy, kam jsme se s dětmi přesunuli. Zde jsme si všichni vyzkoušeli prakticky roli chodce. Dbali jsme na pravidla silničního provozu . Děti  správně odpovídaly na otázky týkající se sil. provozu , které jsme si předem důkladně připravili. Některé věci byly pro děti novinkou a tak jsme o nich společně diskutovali. Vše jsme si opět prakticky vyzkoušeli. V poslední části si děti v prostoru školního klubu vyrobily malý semafor. Děti měly za úkol správně zařadit barvy do příslušných políček semaforu a barevné štítky nalepit. Dětem se práce velice zdařila a měly z ní velkou radost. Na závěr děti dostaly  od nás omalovánky s dopravní tématikou.

Děti se těší na příští návštěvu, okouzlilo je naše dopravní hřiště s vybavením motokár, kol a koloběžek. Doufají, že se sem na dopravní hřiště jako školáci podívají a budou se cvičit v jízdě na kole a učit dalším jiným dovednostem.

Myslím si, že se nám alespoň částečně podařilo děti poučit o pravidlech silničního provozu, přesvědčit o důležitosti správného chování chodců v sil. provozu pro jejich vlastní bezpečnost.

Aktualizováno Středa, 10 Listopad 2010 18:41  

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme