33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Vaříme s Ivanou

Email Tisk PDF

V úterý 11. února 2014 nás navštívily děti z 16. a 70. mateřské školky. Připravily jsme pro ně dopoledne o vaření i s praktickou částí, kde si děti vyzkoušely upéci pizzu. Povídaly jsme si o povolání kuchaře, ale i o tom, kde a jaké potraviny na pizzu můžeme nakoupit a jak je důležitá hygiena při vaření.

 

 

Děti si zkusily vyválet těsto, poznaly, že to není jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Těsto potřely kečupem, ozdobily šunkou, rajčaty, paprikou, cibulí, dochutily směsí koření na pizzu a „zasněžily“ sýrem. A pak nastala chvíle napětí a čekání, než se pizza upekla a přišla na řadu ochutnávka. Mezitím si děti vybarvily připravené omalovánky s tématem vaření. Obrázky se jim moc povedly.

Pizzu jsme vyndaly z trouby, nakrájely a hned mizela v bříškách předškoláků. Samozřejmě ochutnaly i paní učitelky, které dětem pizzu pochválily.

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme