33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Malý záchranář

Email Tisk PDF

Dne 22. 11. 2013 a 26. 3. 2014 se děti z mateřských škol zúčastnily naší akce o integrovaném záchranném systému „Malý záchranář“. Nejdříve jsme si vysvětlili, co tajemná zkratka IZS znamená, a které složky do systému patří (záchranná služba, hasiči, policie, horská služba). Děti znaly i důležitá telefonní čísla a věděly, v jakých případech pomoc těchto lidí potřebujeme.

 

 

 

Po celou  dobu jsme aktivně využívali interaktivní tabuli v naší IMU učebně,  především výukový program „ Záchranný kruh“, kde jsou tato témata velmi dobře zpracována. Zaměřuje se na různé oblasti činnosti, např. doprava, první pomoc, úrazy a nebezpečí venku i v domácnosti, přírodní katastrofy a další situace, které jsou přizpůsobeny věkové kategorii dětí.

Hlavním cílem bylo seznámit děti s nástrahami v jejich okolí, které na ně číhají a kterým se mohou úspěšně vyhnout.

Akce byla velmi úspěšná, práce na počítačích se dětem líbila a myslíme si, že kromě zábavy si prohloubily také své znalosti.

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme