33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Školní družina a klub Články z našich akcí Výlet ŠD a ŠK za řemesly na Býkov

Výlet ŠD a ŠK za řemesly na Býkov

Email Tisk PDF

V úterý 13.5.2014 jsme navštívili Zámecký statek Býkov, asi 44 km od Plzně. Pro děti byl připravený nabitý program s povídáním, písničkami a ukázkami starých řemesel. Dobověoblečení „řemeslníci“ nám vše nejprve vysvětlili a poté ukázali. Děti viděly např. pekaře, který pekl chleba, košíkáře, jak plete proutěné košíky, drátenici, která umí spravit nádobí nebo ozdobně oplést vázu, vajíčka, dále hrnčíře vyrábějícího hrnky, vázy nebo misky, sedlářka předvedla dětem, jak se vyrábějí opasky,brašny a sedla na koně a také kováře, který koval hřebík y a podkovičky. Některé děti si vyzkoušely upříst nit z vlny, tkát na tkalcovském stavu nebo ukovat hřebík. Navštívili jsme také místní muzeum plné řemeslných nástrojů. Všichnijsme si poslechli a zazpívali řemeslné písničky, pochutnali si na koláčku a takéna čerstvě upečeném chlebu. Na památku si děti samy vyrobily zajímavého ptáčka.

Aktualizováno Pátek, 16 Květen 2014 06:36  

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme