Odpoledne s hasiči

Ve středu 30. března 2016 přijela dvě hasičská auta z Hasičského sboru Plzeň – Skvrňany.

Hasič pan Malina nejprve dětem přiblížil práci hasičů. Ti zasahují především u požárů, při zmírňování následků a likvidaci živelných pohrom, při čerpání vody ze sklepů při povodních, při dopravních nehodách uklízejí komunikaci po havárii s ropnými produkty, zachraňují osoby na vodě i za mrazu, stavějí protipovodňové zábrany a jsou po ruce všude tam, kde je lidé potřebují. Jejich práce je záslužná a obětavá.

Praktická ukázka hašení požárů různými způsoby (písek, plyn), ukázka ohnivzdorného oblečení hasičů, stříkání z hasičských hadic a prohlídka hasičských aut všechny děti zaujala.

Nejvíce se dětem zalíbilo to, že si mohly samy vyzkoušet, jak je těžké stříkat hasičskou hadicí.

Aktualizováno Pátek, 15 Duben 2016 10:18