Výlet na zámek Rochlov

Ve dnech 16. a 17. 5. 2016 se zúčastnilo 121 dětí z naší školní družiny výletu na zámek Rochlov. Všichni jsme byli napjati, co nám tenhle malý zámek blízko Plzně může nabídnout. Ale vše předčilo naše očekávání.

Hlavní motto výletu „Máme rádi divadlo“ se opravdu prolínalo všemi stanovišti, na která nás po uvítání poslal pohádkový Kašpárek. Děti shlédly pohádku „Loupežníci a patálie“, potom vyslechly scénické čtení příběhu z knihy „Paní Láryfáry vypráví“ a první část výletu zakončily na ukázce druhů loutek a jejich ovládání pod taktovkou loutkoherců z divadla „V Boudě“. Po občerstvení a nezbytných nákupech jsme zahájili druhou část. V loutkářské dílně si děti samy vyrobily malou korálkovou loutku. Tento úkol zvládli všichni a byli na své dílo náležitě pyšní. Dalším zastavením bylo pouliční divadlo, které předváděli dva herci na chůdách. Děti si za jejich pomoci zasoutěžily a potom jsme se přesunuli na poslední stanoviště „improhraní“. Tady si děti zahrály nové hry a po té jsme spokojeni a plni dojmů vyrazili autobusem domů.

Aktualizováno Pondělí, 23 Květen 2016 09:48