Naše škola Školní družina a klub Články z našich akcí Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů

Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů

Ve čtvrtek 24. října 2019 k nám do školní družiny zavítalo loutkoherecké divadlo z Hradce Králové.

Dva sympatičtí mladíci děti seznámili s vodníkem a formou humorné přednášky představili vodníka jako vzácný pohádkový druh, jeho vlastnosti, záliby a historický význam v českých pohádkách.

Poté se herci převlékli do kostýmů vodníka Břehuly a mlynáře Patočky a zahráli žákům „Mlynářskou pohádku“ o dvou tvrdohlavých sousedech, kteří si neustále provádějí nějaké lumpárny. Bavili jsme se všichni u příběhu plného komických scének, překvapení a čarování.

Herci vyzývali děti ke spolupráci, při řešení některých situací. Třeba pomáhaly mlynáři vymyslet past na vodníka anebo naopak mlynáře před ním varovaly. Celé vyprávění je vedeno ke šťastnému konci, kdy se oba dva usmíří, díky rozumu a lásce svých dětí.

Aktualizováno Čtvrtek, 31 Říjen 2019 10:46