33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Výlet za čerty do Příbrami

Email Tisk PDF

4. 12. 2019 se děti, společně s pí vychovatelkami, vypravily na výlet do ,,Pekla“ v Příbrami. Po příjezdu na místo se nás ujal p. průvodce, se kterým jsme se společně vydali do staré hornické štoly, kde nám na cestu svítily jen barevné lucerničky. Cestou jsme potkali vládce podzemí Permona a také několik malých permoníčků, kteří poctivě rubali železnou rudu.

Na konci dlouhé chodby se najednou objevily tajemné dveře, za kterými byli schováni čerti v čele se samotným vládcem pekel Luciferem. Někteří měli docela strach z toho, aby si je čerti neodnesli do pekla. Ale když jsme všichni slíbili, že se polepšíme a zarecitovali básničku, ač neradi, pustili nás pekelníci na zpáteční cestu. Potom jsme konečně mohli vystoupat do ,,Nebe“, kde už na nás čekal Mikuláš, anděl a sv. Petr s Knihou hříchů a dobrých skutků. Když sv. Petr každému přečetl, jakých hříchů se dopustil, museli jsme mu slíbit, že se polepšíme a budeme hodní. Všichni také dostali sladkou odměnu.

Výlet to byl vydařený, všichni byli spokojení a rádi by se do pekla ještě někdy podívali.

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme