Netradiční olympiáda s MŠ

Netradiční olympiáda s MŠ 2010

V úterý 21. září 2010 jsme pro malé předškoláky z  49.MŠ, 61.MŠ a 70.MŠ připravily na fotbalovém stadionu Josefa Žaloudka „netradiční olympiádu“, kde malí předškoláci na devíti stanovištích prokázali svoje znalosti i schopnosti.

Velký ohlas měl „padák“, kde se děti hledaly ukryté míčky a potom zkoušely, posílat si velký míč a udržet ho na padáku.

Stavění komínu z plastových kostek se dařilo zejména klukům a rekord byl 12 kostek na sobě.

Prolézání obručí, které byly upevněny na provaze ve fotbalové brance, prokázaly zručnost děvčata.

V levé části fotbalového stadionu byla postavena dráha za pomoci značkovačů, mezi kterými děti chodily na kbelíkových chůdách a obřích stopách. Dětem se to velice líbilo a soutěžily mezi s sebou ve zručnosti.

Čtyři velké kočky-matky, rozlišené barevnými mašlemi, čekaly na své koťátka. Děti podle barev rozdělovaly koťátka ke svým maminkám.

Další stanoviště vyzkoušelo děti z jejich znalosti zdravým a nezdravým potravin.

Všem dětem se líbil hod na cíl barevnými míčky do velkého koše. Někteří předškoláci měli velký úspěch v trefování a za každý míček v koši byli nadšeni.

Skládání puzzlů vyzkoušelo dětskou představivost a všechna složená jablíčka byla k nakousnutí.

Třídění PET víček podle barvy mělo soutěžní podtext. Děti se rozdělily do tří skupin a podle barvy musely vybrat víčko příslušné barvy a doskákat k stejně barevné misce po stejně barevných kolečkách.

Z dnešní akce si každý předškolák odnesl Pamětný list na netradiční olympiádu. Děti odcházely spokojené a doufáme, že si dopoledne u nás užily.

Pomáhaly nám děvčata z devátých tříd, která si zaslouží poděkování za pomoc a pěkný přístup k malým předškolákům.

Vychovatelky ŠD a ŠK

Aktualizováno Středa, 22 Září 2010 07:36