Naše škola Školní jídelna

Školní stravování je právem považováno za jeden z důležitých úkolů péče o děti a mládež.

Naším záměrem je poskytnout dětem plnohodnotné a nutričně vyvážené jídlo. V rámci zdravé a komplexní stravy dětí se již druhým rokem snažíme připravovat i jídla z méně tradičních surovin – tarhoňa, bulgur, kuskus, jáhly, aj.. Rovněž důležitým a nezanedbatelným parametrem komplexního stravování jsou suroviny, ze kterých se jídlo připravuje. Veškeré suroviny pro přípravu pokrmů dostáváme od dodavatelů denně čerstvé, s garancí a dokladem původu nakoupených potravin. Rovněž se snažíme, a to nejen na základě doporučení Ministerstva zemědělství, upřednostnit potraviny od českých (nejlépe lokálních) výrobců a chovatelů.

Nedílnou podmínkou komplexní výživy dětí je rovněž správný stravovací a pitný režim v průběhu dne, tj. pravidelný příjem potravy (snídaně, svačiny) v přiměřeném množství, kvalitě a úpravě.

Školní stravování se řídí výživovými normami, které stanovuje Spotřební koš. Ten legislativně stanovuje potraviny a doporučenou denní spotřebu na žáka. Další, velmi podstatný faktor ovlivňující školní stravování, je rozpětí finančních limitů na nákup potravin. Součástí jednoho oběda je polévka (neomezené množství), hlavní jídlo (výběr ze dvou jídel) a další přílohy jako jsou salát, mléčný výrobek, moučník, ovoce, a to vše v cenové relaci 25 - 29 Kč (25 Kč -7 až 10let, 27 Kč – 11 až 14 let, 29 Kč – 15 a více let).

Cena oběda pro členy Regionální fotbalové akademie - 45 Kč

Naše škola bude v započatých stravovacích trendech rozhodně pokračovat a doufáme, že i  Vy oceníte nejen tuto naši snahu, ale i snahu vést děti příkladem ke správným stravovacím návykům.

---

Na základě výzev Ministerstva zemědělství a Ministerstva zdravotnictví, které se týkají kvality stravování dětí ve školních jídelnách, se snažíme preferovat české (lokální) dodavatele a chovatele, kteří jsou schopni garantovat čerstvost a původ nakoupených surovin.

---

Školní jídelna při 33. základní škole vaří pro žáky a zaměstnance školy, ale i pro cizí strávníky v rámci doplňkové činnosti. V roce 2016 bylo uvařeno 105 049 porcí:

• 91383 pro žáky školy
  • 10202 pro zaměstnance školy
  • 3464 pro cizí strávníky

Každý měsíc vyhodnocujeme spotřební koš a jednotlivé položky jako je maso, ryby, mléko, cukry, ovoce, zelenina, luštěniny atd. sleduje vedoucí školní jídelny, aby odpovídaly platné vyhlášce.

Obědy pro cizí strávníky stojí 72,- Kč.

Aktualizováno Pátek, 08 Září 2017 10:17

Podporujeme