Naše škola Školní jídelna

Školní stravování je právem považováno za jeden z důležitých úkolů péče o děti a mládež.

Naším záměrem je poskytnout dětem plnohodnotné a nutričně vyvážené jídlo. V rámci zdravé a komplexní stravy dětí se již druhým rokem snažíme připravovat i jídla z méně tradičních surovin – tarhoňa, bulgur, kuskus, jáhly, aj.. Rovněž důležitým a nezanedbatelným parametrem komplexního stravování jsou suroviny, ze kterých se jídlo připravuje. Veškeré suroviny pro přípravu pokrmů dostáváme od dodavatelů denně čerstvé, s garancí a dokladem původu nakoupených potravin. Rovněž se snažíme, a to nejen na základě doporučení Ministerstva zemědělství, upřednostnit potraviny od českých (nejlépe lokálních) výrobců a chovatelů.

Nedílnou podmínkou komplexní výživy dětí je rovněž správný stravovací a pitný režim v průběhu dne, tj. pravidelný příjem potravy (snídaně, svačiny) v přiměřeném množství, kvalitě a úpravě.

Školní stravování se řídí výživovými normami, které stanovuje Spotřební koš. Ten legislativně stanovuje potraviny a doporučenou denní spotřebu na žáka. Každý měsíc spotřební koš vyhodnocujeme a jednotlivé položky jako je maso, ryby, mléko, cukry, ovoce, zelenina, luštěniny atd. sleduje vedoucí školní jídelny, aby odpovídaly platné vyhlášce. Další, velmi podstatný faktor ovlivňující školní stravování, je rozpětí finančních limitů na nákup potravin. Součástí jednoho oběda je polévka (neomezené množství), hlavní jídlo (výběr ze dvou jídel) a další přílohy jako jsou salát, mléčný výrobek, moučník, ovoce.

Naše škola bude v započatých stravovacích trendech rozhodně pokračovat a doufáme, že i  Vy oceníte nejen tuto naši snahu, ale i snahu vést děti příkladem ke správným stravovacím návykům. Na základě výzev Ministerstva zemědělství a Ministerstva zdravotnictví, které se týkají kvality stravování dětí ve školních jídelnách, se snažíme preferovat české (lokální) dodavatele a chovatele, kteří jsou schopni garantovat čerstvost a původ nakoupených surovin.

Obědy pro cizí strávníky stojí 75,- Kč.

Aktualizováno Úterý, 10 Září 2019 07:16