Florbal

O florbalu

Florbal je považován za jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportovních her poslední doby. Díky nízkým nárokům na výbavu a jejímu snadnému opatření má florbal nejen v České republice širokou základnu, ze které se profilují kvalitní hráči. Oblíbenost v naší zemi navíc podporují úspěchy naší reprezentace na mezinárodní úrovni.

Partnerský florbalový klub FBŠ Plzeň

Florbal na naší škole je propojen s florbalovým klubem FBŠ Plzeň. Úspěšnost této spolupráce dokazují zlepšující se výkony hráčů vyjádřené výsledky z posledních sezón v soutěžích a největším úspěchem spojenectví:

• 2. míso v republikovém finále Orion Cup v Kopřivnici (2013)
  • 1. místo v republikovém finále Lexx Cup v Plzni (2014)
  • 2. místo na mezinárodním turnaji Open Game v Brně (2014)
  • 1. místo v republikovém finále Lexx Cup v Kopřivnici (2015)
  • 1. místo na turnaji Nisa Open v Jablonci nad Nisou (2016)
  • 1. místo v republikovém finále Ligy ZŠ o Pohár ministryně školství v Mladé Boleslavi (2016)
  • 1. místo na mezinárodním turnaji Kalokagathia v Trnavě (2016)

Klub má přibližně 180 hráčů a nemenší počet zapálených fanoušků z řad rodičů, kteří na turnajích svých ratolestí tvoří nezapomenutelnou sportovní atmosféru!

Propojení se školou

Smyslem sportovních tříd u kolektivních sportů je mít týmy pod jednou střechou. Tím jsou pro všechny zajištěny stejné studijní podmínky a je možné včas zachytit případné problémy ve výchovném i vzdělávacím procesu (hlídáno Pravidly sportovních tříd). Výhodou pro hráče v systému je rozšířený počet hodin tělesné výchovy. Kategorie elévů navíc má tréninky od 14.30, tedy prakticky hned po škole.

Kontakt

Webová adresa klubu: FBŠ Plzeň