Naše škola Sport Plavání

Plavání

Plavání  mělo na škole dlouholetou tradici. Vždyť mezi úspěšné plavce, kteří navštěvovali naši školu patřili např. Jan Řehula, Eva Nováková–Potůčková, Gábina Černá, Jan Šefl. V současnosti patří mezi velké naděje mládežnického plavání Tereza Polcarová. Nejpřínosnějším obdobím pro mladé plavce i školu, a to nejen po stránce sportovního tréninku, ale díky propojení sportu s výchovně vzdělávacím procesem, bylo období, kdy pozici šéftrenérky zastávala naše nejlepší plavkyně ČR Ilona Hlaváčková – Kudrnáčová. V té době se naplno rozvíjela partnerská spolupráce plaveckého oddílu VŠ Slavia Plzeň se školou. Bohužel tento nastavený vysoký trend se po jejím odchod na mateřskou dovolenou nedařilo plaveckému oddílu udržet a po přetrvávajících problémech, především s trenérským zabezpečením, ukončila VŠ Slavia Plzeň k 30. 6. 2011, partnerskou spolupráci se školou.

Mladí plavci jsou i nadále součástí sportovních tříd, jen tréninky neabsolvují ve školním bazénu s návazností na ukončení výuky, ale dojíždějí do bazénu na Slovanech. Žáci, kteří se nedokážou nebo nechtějí přizpůsobit náročnějšímu režimu, ať už po stránce výchovně vzdělávací, tréninkové nebo lidské, jsou z těchto tříd přeřazeni do třídy „nesportovní“. Záleží tedy pouze na žácích samotných, jak s touto šancí naloží.

O plavání a výkonech našich plavců se můžete dozvědět i na adresách:

www.bazenslovany.cz

Aktualizováno Pátek, 18 Prosinec 2015 14:54