Fotbal

Fotbalisté docházející na 33. ZŠ tvoří, v převážné většině, mládežnickou základnou partnerského prvoligového klubu FC Viktoria Plzeň. Rovněž jsou zde i žáci, kteří aktuálně hostují v jiných fotbalových oddílech (např. Senco Doubravka, SK ZČE Plzeň, FC Rokycany, TJ Jiskra Domažlice, Slavia Vejprnice, TJ Tlučná, TJ Košutka Plzeň, SK Horní Bříza, TJ Kozolupy, aj.). Fotbalisté navštěvují sportovní třídy, kde dochází v týdenním rozvrhu k navýšení počtu hodin tělesné výchovy. Žáci, kteří se nedokážou přizpůsobit náročnějšímu režimu, ať už po stránce výchovně vzdělávací, tréninkové nebo lidské, jsou z těchto tříd přeřazeni do třídy „nesportovní“. Záleží tedy pouze na žácích samotných, jak s touto šancí naloží.

Kondiční tělesná výchova (2 hodiny týdně)

Celoročně věnujeme pozornost stimulaci kondičních a koordinačních motorických schopností mladých sportovců, a to v souladu s požadavky herního výkonu a přípravy na něj. Samozřejmostí je takové zatěžování, které odpovídá věkovým zvláštnostem jedinců. Za tímto účelem využívají odborně vzdělaní trenéři školní hřiště, tělocvičny, prostory Městského atletické stadionu a sokolovny ve Štruncových sadech.

Tělesná výchova (2 hodiny týdně)

Tělesná výchova probíhá podle platného ŠVP s rozšířeným množstvím gymnastických cvičení. Náročnější gymnastické prvky (přemet, přeskok, salto, salto vzad) jsou konzultovány s trenérkou gymnastiky.

Tělesná výchova plavání (1 hodina týdně)

Cílem je rozšíření základních pohybových dovedností a zároveň zkvalitňování pohybové kultury mladých sportovců. Podle probíhající části sezóny se vhodně voleným obsahem rozvíjí buď fyzická zdatnost, nebo mají hodiny charakter aktivní regenerace.

Nejvýznamnější úspěchy:

• 2. místo v ČR v lize starších žáků (2007)
  • 2. místo na mezinárodním turnaji v Rakousku Cordial cup (2008)
  • 1. místo McDonalds cup v Jablonci (2010) a Olomouci (2011)
  • 1. místo Minifotbal základních škol v Bílovci (2014) a Ústí nad Orlicí (2015)
  • 2. místo McDonalds cup v Jablonci (2015)

Tréninky

Tréninky jednotlivých kategorií probíhají především na hřišti se syntetickým povrchem, které je součástí školního areálu, nebo ve školních tělocvičnách. Začátky tréninkových jednotek přímo navazují na ukončenou školní výuku. Pokud je mezi koncem výuky a tréninkem volná hodina, mohou ji žáci příjemně a zároveň užitečně strávit ve školním klubu.

Samotný tréninkový proces vedou vzdělaní trenéři, kteří získali odborné znalosti v trenérském studiu licence UEFA A nebo Trenér mládeže UEFA A. Někteří trenéři jsou zároveň i učitelé na škole, včetně šéftrenéra Josefa Šnebergera, jenž byl vyhlášen trenérem roku 2010.

Propojení fotbal – škola

Jelikož není pro nás nejdůležitější vychovávat vrcholového sportovce, ale především slušného a všeobecně vzdělaného člověka, klademe velký důraz na prospěch a chování všech fotbalistů. Z tohoto důvodu byla zavedena Pravidla sportovních tříd (tzv. "čárkový systém"), která definují druh porušení pravidel a následný postih.

FC Viktoria Plzeň - kontakty na trenéry mládežnických týmů

Aktualizováno Středa, 25 Listopad 2015 10:45