Naše škola Výchovný poradce Organizace přijímacího řízení

Organizace přijímacího řízení

Informace o přijímacím řízení na střední školy pro školní rok 2018/2019

Všechny potřebné údaje o nabízených oborech vzdělání v Plzeňském kraji jsou obsaženy v příručce Čím budu?, která je umístěna na stránkách školy, popř. lze další informace najít v Atlasu školství, na www.studujvpk.cz, www.infoabsolvent.cz, www.msmt.cz.

Nově stanovené přihlášky naleznete na internetových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy www.msmt.cz/vzdelavani/stredni, na stránkách středních škol nebo v prodejně SEVT na Americké třídě.

Pro první kolo přijímacího řízení je možno podat dvě přihlášky, v dalších kolech není jejich počet omezen.

Co je třeba udělat před odevzdáním přihlášky?

• vybrat si z nabídky oborů vzdělání
  • informovat se o vybraných školách, navštívit je v den otevřených dveří
  • přihlášky ke studiu s potvrzeným prospěchem obdrží žáci začátkem února ve škole (platí pro žáky navštěvující školu od druhého pololetí osmého ročníku a dříve)
  • žáci studující na škole od devátého ročníku si přihlášku zajistí sami
  • vyplněné přinést k podpisu řediteli školy (popř. podat přímo řediteli SŠ)
  • podle potřeby nechat potvrdit od lékaře
  • odevzdat přihlášky přímo ředitelům středních škol do 1. března 2018 (do oborů s talentovou zkouškou do 30. listopadu 2017)
  • vyzvednout si ve škole zápisový lístek – do 1. 3. 2018 (do 30. 11. 2017)
  • na přihlášce uvést dvě školy, jejich pořadí není závazné, o volbě rozhodne odevzdání zápisového lístku;

Od následujícího školního roku konají všechny střední školy jednotné písemné testy z českého jazyka a matematiky ve dvou termínech:

• 1. termín - 12. 4. 2018 na školu uvedenou v prvním řádku
  • 2. temín - 16. 4. 2018 na školu uvedenou v druhém řádku
  • Pro víceletá gymnázia se zkoušky konají 13. 4. a 17. 4. 2018
  • Náhradní termíny 10. 5. a 11.5. 2018

Testy jsou započítány do celkového hodnocení uchazeče nejméně 60%. Jako výsledek přijímací zkoušky bude brána úspěšnější varianta písemného testu.

Co dělat po vykonání přijímací zkoušky?

• zjistit na škole informaci o přijetí; seznam přijatých zveřejní ředitel školy na veřejně přístupném místě, čímž se považují rozhodnutí za oznámená
  • nepřijatým uchazečům odešle ředitel rozhodnutí o nepřijetí; do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí je možné řediteli SŠ podat odvolání proti nepřijetí
  • do 10 pracovních dnů od oznámení rozhodnutí o přijetí zaslat řediteli  SŠ zápisový lístek; ten lze použít jen jednou – to neplatí v případě, že chce uchazeč uplatnit lístek na škole, kde byl přijat na základě odvolání
  • pokud uchazeč nebyl přijat ani na odvolání  nebo odvolání nepodal, sledovat nabídky volných míst pro další kola přijímacího řízení na www.plzensky-kraj.cz v sekci Školství a sport nebo přímo na stránkách školy vybrané pro další kolo